Художній переклад
Колись ми були найбільш читаючою нацією. Можливо, так воно і було – в країні багатотисячними накладами видавались твори вітчизняних авторів: романи, мала проза, вірші…
Ми читали їх раніше, читаємо і зараз: як класиків, так і сучасних авторів. Деяких авторів не розуміємо, чиїмось книгами – зачитуємось.
Але чи значить це, що література інших країн не заслуговує нашої уваги? Звичайно, що це не так!
В нашій країні видаються десятки та сотні творів зарубіжних авторів, видаються в переважній більшості випадків українською мовою.
Ми з задоволенням читаємо ці твори, романи, оповідання, вірші…
Але чи часто ми задумуємось про те, хто виконував переклад цієї літератури?
Не часто.
Зазвичай таке відбувається тоді, коли переклад виконаний грубо, недбало, з помилками, що ріжуть око, заважають зосередитись на сюжеті, насолоджуватись процесом читання.
В дійсності, добре перекладати – це взагалі достатньо складно. А коли ще необхідна літературна обробка перекладу, передача не лише змісту написаного, але й підтексту, настрою, відтінків гумору, жалю, іронії — завдання стає складнішим вдвічі, а то й втричі.
Бачите, як несправедливо: чим краще перекладач виконав свою роботу, чим точніше та докладніше він передав усі найдрібніші нюанси твору, тим менш помітна його робота.
Ось приклад.
Багато з Вас читали «Пісню про Гайявату» (The Song of Hiawatha) Генрі Лонгфелло. Читали в перекладі Івана Буніна. Він так переклав ці вірші, що читач, який цілковито зачарований неквапливим речитативом, слідкує за сюжетом, який вигадливо змінюється, не відриваючись та не згадуючи при цьому ні про автора, ні про перекладача…
Ті, хто володіють англійською мовою, справедливо вважають, що з художньої точки зору цей переклад набагато перевершує оригінал.
Найбільше клієнти нашого бюро в Києві замовляють переклади з англійської на російську і з російської на англійську. Якщо вам потрібно виконати літературний переклад якого-небудь твору за помірною ціною на ці або будь-які інші мови, то, звернувшись до нас, ви зробите правильний вибір.
Наші перекладачі, які спеціалізуються власне на літературному перекладі, самі є літераторами. Такі перекладачі (переважна більшість з них) не лише відмінно перекладають, блискуче володіють художнім словом, але й самі пишуть прозу чи вірші, публікуються в періодиці, видають книги.
Звичайно ж, Івана Буніна серед них немає. Такі генії, як він, народжуються один раз в століття, та й то не в кожне.
Але ми впевнені, що Ваші читачі, читаючи твори, перекладені нашими майстрами, жодного разу не задумаються про те, хто ж виконав ці переклади, а будуть цілком поглинуті сюжетами, зачаровані красою та художньою силою їх рядків, уважно стежитимуть за думками та настроями автора…
Хороший переклад і хороший перекладач: як зробити правильний вибір?
Переклад документів для вступу в вищі навчальні заклади за кордоном
Особливості науково-технічного перекладу
5 головних проблем, з якими стикаються 95% клієнтів, що замовляють усний переклад
Хто надає послуги перекладачів?
Ідеальний перекладач китайської мови
Як змусити бюро перекладів працювати на вас?